Bizimle iletişime geçin

OMÜ’DE ŞOK İHRAÇ!

Güncel

OMÜ’DE ŞOK İHRAÇ!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde şok bir gelişme yaşandı. Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç imzalı bir disiplin kararı ile İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsa Doğan ihraç edildi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Kelam Anabilimdalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsa Doğan, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç imzalı bir yüksek disiplin kurulu kararı ile kamu görevinden çıkarma cezasına istinaden kadrosu boşaltıldı. Bazı gazetelerde köşe yazarlığı da yapmış olan Doğan’ın hakkında çeşitli söylentiler dolanıyor.

manset-(1)-005.jpeg

Şikayetler Üzerine
Kararın gerekçesinin resmi olarak açıklanmamasına rağmen OMÜ’de akademisyenlerin şikayet ettiği iddiaları var. Prof. Dr. İsa Doğan’ın hakkında geçen yıl yerel bir internet sitesine vahim iddialar yansımıştı. Samsun’daki kız yurtları ve pansiyonlar sıkı takibe alındığında Emniyet güçlerinin yaptığı denetim ve kontrollerde uygun bulunmaya bazı yurtlara para cezası verilirken, İsa Doğan mülkiyeti kendine ait olan Kurupelit eski Belediye binasının bulunduğu yerde, Özel Marina kız öğrenci yurdunu bir bayanla ortak işlettiği, yurdun özel bir odasında kız arkadaşıyla birlikte yaşamını sürdürdüğü gibi özel hayatı hakkında bir takım iddialar, yerel internet sitelerine yansımıştı.

manset-(2)-006.jpg

Okumaya devam et
Reklam
İlginizi çekebilecek içerikler…
Yorum için tıklayınız

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Güncel

Reklam MVP Ad

Popüler Haberler

Bizi Takip Edin

En Yeni Haberler

Yukarı